Ядерна установка «Джерело нейтронів» у Харкові серйозно пошкоджена обстрілами | Кримінальні новини

28.03.2022 07:00

Ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів» у Харкові внаслідок чергового обстрілу російськими загарбницькими військами зазнала значних пошкоджень теплоізоляційної обшивки будівлі, також зафіксовано часткове обсипання матеріалів облицювання в експериментальному залі установки, повідомила Державна інспекція ядерного управління.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки для ідентифікації всіх пошкоджень», – зазначила інспекція у повідомленні у своєму фейсбуці у неділю.

Водночас ДІЯРУ наголосила, що ймовірність нових пошкоджень ядерної установки залишається високою через постійні обстріли військами країни-агресора району її розташування.

Вона зазначила, що персонал намагається вживати заходів щодо усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки, наскільки це можливо в умовах постійних обстрілів і бомбардувань майданчика.

ДІЯРУ вкотре наголосила, що ЯПУ «Джерело нейтронів», як будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій.

«Продовження обстрілів майданчика може призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій», – попереджає ДІЯРУ.

Як повідомлялося, у суботу, 26 березня, ЯПУ «Джерело нейтронів», розташована на майданчику Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ), вкотре потрапила під обстріл. На той час оцінити масштаби пошкоджень було неможливо через бойові дії.

З 24 лютого цього року ЯПУ «Джерело нейтронів» переведено в глибокий підкритичний стан.

Увечері 10 березня внаслідок російського бомбардування було пошкоджено лінії електропостачання, що змусило припинити електроживлення ЯПУ «Джерело нейтронів», яке досі не відновлено.

Источник