Як вибрати такелажне обладнання?

Виконання монтажних або будівельних робіт передбачає використання вантажного кріплення та інших пристосувань. Для того, щоб роботи були правильно виконаними, потрібно переконатися у надійності на якості такелажу, тому вибір цих пристроїв грає важливу роль.

Що таке такелажне обладнання?

Назва такелажне обладнання означає систему роликового обладнання, здатного переміщувати вантаж вагою від восьми до двадцяти тон. До такелажного обладнання також відносять лебідки різного типу та візки спеціального гідравлічного типу.

До цієї категорії варто віднести техніку спеціального призначення, наприклад, крани та різноманітні маніпулятори. Така техніка використовується для перевезення вантажу великого габариту, його захоплення та навантаження на транспорт.

Такелаж максимально економить фізичні сили робітників та дає можливість переміщувати предмети досить дбайливо. До професійного такелажного обладнання відносять:

  • крюки різних видів, які потрібні  для зачіплювання вантажу;
  • стропи для  захвату вантажу;
  • лебідки, троси та канати – потрібні для маніпуляцій підйому та транспортування вантажу;
  • затиски різного виду – потрібні для фіксації вантажу для надійного транспортування;
  • талі – потрібні для переміщення високо габаритного вантажу.

Під час роботи із такелажним обладнанням варто утримуватись техніки безпеки, щоб не пошкодити вантаж та не нашкодити здоров’ю робочих.

Працює обладнання досить просто. Один кінець канату або тросу кріпиться до вантажу, який переміщується, а за інший кінець потрібно тягнути.  Якщо потрібно зняти вантаж, гнучкий зв’язок потрібно перекинути через блок.

Якщо вантаж потрібно зафіксувати, то один кінець тросу або канату кріпиться до опори, а інший – до вантажу. В деяких варіаціях такелаж повністю охоплює вантаж, а його обидва кінці фіксуються до опори.

Як підібрати такелаж правильно?

Перш за все, варто визначитися із задачами, які має виконувати такелажне обладнання. Це є основним критерієм вибору.  Для цього потрібно мати чітке уявлення всієї конструкції та конкретно такелажу. Краще намалювати схему планованого запасування кінців.

Не менш важливим є вид такелажного обладнання. Це можуть бути стропи, канати, ланцюги тощо.  Після цього потрібно визначитися із видом кріплення.

Розміри такелажного обладнання підбираються таким чином, щоб в петлі можна було розмістити потрібну кількість ниток гнучких зв’язків. Для максимальної зручності потрібно підібрати величину проходження канату або тросу із запасом в 2-3 діаметри.