Житло в Польщі під 2% річних: уже відомі перші банки, …

Житло в Польщі під 2% річних: уже відомі перші банки, ...

Житло в Польщі під 2% річних: уже відомі перші банки, які видаватимуть такі кредити fotolia.com

Деякі банки в Польщі вже задекларували готовність видавати кредити на житло в  рамках урядової програми «Pierwsze Mieszkanie», яка має почати діяти з 1 липня 2023 року для тих, хто хоче придбати своє перше житло й при цьому не переплачувати за банківські кредити.

Житло в Польщі під 2% річних: уже відомі перші банки, ...

Житло в Польщі під 2% річних: уже відомі перші банки, ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, урядовий законопроєкт про впровадження програми, яка передбачає надання іпотечних кредитів під 2% річних, кілька днів тому підтримав Сенат Польщі. Документ після цього передали на підпис президентові, очікується, що той підпише його з дня на день. 

Поки одні банки ще чекають оприлюднення підписаного законопроєкту, де будуть розписані остаточні умови кредитування, інші вже декларують готовність видавати населенню кредити під 2% річних. Зокрема, це зробили на сьогодні 6 установ: банк PKO BP,  банк Pekao SA, Santander Bank, Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska та Bank Polskiej Spółdzielczości.

Водночас так установи як mBank, ING Bank Śląski, BNP Paribas Bank і банк Millennium поки що «проявляють зацікавленість», а їхнє остаточне рішення про включення або не включення до своєї пропозиції кредитів на житло в рамках нової урядової програми залежатиме від деталей умов договору з Банком народного господарства (Bank Gospodarstwa Krajowego). 

Нагадаємо, що урядова програма «Pierwsze Mieszkanie» має почати діяти з 1 липня 2023 року.

1) Програма спрямована виключно для осіб віком максимально 45 років, які ніколи не мали свого житла в Польщі.

2) Протягом 10 років держава буде доплачувати банкам за іпотечний кредит, щоб відсоткова ставка для того, хто його отримав, складала лише 2% (держава доплачуватиме різницю між фіксованою банківською ставкою по кредиту та двохвідсотковою ставкою).

3) Максимальна сума іпотечного кредиту – 500 тис злотих, а для сімей — 600 тис зл.

4) Максимальний власний внесок того, хто захоче стати учасником програми, складатиме 200 тисяч злотих. 

5) Житло, що купуватиметься за програмою «Pierwsze Mieszkanie», може бути як з первинного, так і з вторинного ринку.

Детальніше про умови участі в ній читайте за посиланням нижче: Перше житло в Польщі під 2% річних: внесено зміни до урядової іпотечної програми
Джерело