Комісія з нацбезпеки Литви пропонує закрити два КПП на кордоні з Білоруссю

Наразі у Литві залишаються відкритими два із чотирьох пунктів пропуску з РФ фото ілюстративне

Литва планує скорочення кількості дозволів, що видаються приватним перевізникам

Литовська Комісія з національної безпеки пропонує припинити рух товарів, транспорту і людей через прикордонні пункти пропуску «Лаворішкес» («Котловка» на білоруському боці) і «Райгардас» («Привалка»). Про це повідомив уряд Литви, пише lrt.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Наразі в країні залишаються відкритими два із чотирьох пунктів пропуску на кордоні з РФ.

Комісія також пропонує посилити пасажирські автобусні перевезення між Литвою та Білоруссю шляхом поступового скорочення кількості дозволів, що видаються приватним перевізникам. Ще одна пропозиція – обмежити посадку та висадку пасажирів на залізничному прикордонному пункті пропуску «Кена», а також заборонити перетин білорусько-литовського кордону пішоходам і велосипедистам.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Голова Національного центру управління в кризових ситуаціях (NKVC) Вілмантас Віткаускас повідомив, що пункти пропуску будуть закриті 1 березня.

«Потік білоруських громадян останнім часом збільшився приблизно на 50% через усі автомобільні пункти пропуску на кордоні з Білоруссю. Збільшення потоку транспорту, вантажів і людей потребує оптимізації процесу управління цими потоками та ще більш детального контролю осіб, транспортних засобів і вантажів», – сказав він.

Згідно із заявою, запропоновані рішення зменшать кількість транспортних засобів і пасажирів, що проїжджають через Литву, і зменшать шанси білоруських і російських спецслужб і служб безпеки діяти проти Литви. Цей крок також спрямований на більш ефективне блокування ввезення санкційних товарів до Білорусі та Росії, а також запобігання контрабанді.

Запропоновані рішення також мають покращити безпеку руху, оскільки на цей час інфраструктура дороги, що веде до пункту пропуску в «Лаворішкесі», не пристосована та не має зони очікування для транспортних засобів.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Остаточне рішення про закриття пунктів пропуску прийматиме уряд.

Нагадаємо, про закриття цих двох КПП йшлося ще у серпні 2023 року. Тоді зазначалось, що кордони Литви, Латвії та Польщі з Білоруссю можуть бути закриті у разі збройного інциденту або прориву нелегальних мігрантів.

Раніше повідомлялось про те, що Фінляндія офіційно вирішила закрити кордон з Росією. Пункти пропуску закрили в ніч з п’ятниці на суботу, 18 листопада. 

Читайте також: Країни Балтії готуються до війни з Росією і закликають інші країни «прокинутися» – Bloomberg

Джерело