Консультація уролога: все, що треба знати

Урологія — це галузь медицини, яка займається вивченням, діагностикою та лікуванням захворювань сечовидільної системи у чоловіків і жінок, а також чоловічої репродуктивної системи. Пацієнти можуть звертатися до уролога з різними симптомами та станами, які вимагають професійної оцінки та лікування. Про те, коли потрібна консультація уролога у Львові, поговоримо в нашій статті.

Коли слід звертатися до уролога?

Існує багато симптомів і станів, які можуть вказувати на необхідність консультації з урологом:

  • Біль або дискомфорт у попереку, над лобком або в області паху.
  • Проблеми з сечовипусканням. Часті позиви, біль при сечовипусканні, слабкий або переривчастий струмінь сечі, непереборний позив до сечовипускання.
  • Кров у сечі.
  • Затримка сечі.
  • Еректильна дисфункція або проблеми з потенцією.
  • Біль або набряк у яєчках.
  • Незвичайні виділення з сечовипускного каналу.

Огляд лікаря також необхідний, якщо є підозра на наявність урологічної пухлини (наприклад, раку простати).

Що відбувається під час консультації?

У першу чергу, збір анамнезу. Лікар задасть вам ряд питань щодо вашого загального здоров’я, симптомів, які вас турбують, історії хвороб вашої родини, а також іншої інформації, яка може бути важливою для встановлення діагнозу.

Після цього проводиться фізичне обстеження: зокрема огляд сечовипускного каналу, яєчок, пахових областей і простати (через пряму кишку).

Лабораторні та інструментальні дослідження також необхідні. Можуть бути призначені аналізи сечі, крові, ультразвукове обстеження, рентген або інші специфічні тести для отримання додаткової інформації. Залежно від симптомів і скарг пацієнта, уролог може призначити ряд додаткових діагностичних процедур, таких як урофлоуметрія, цистоскопія, біопсія, ультразвукове дослідження органів малого тазу тощо.

Після встановлення діагнозу лікар обговорить з вами можливі варіанти лікування, їхні переваги та можливі ризики. Після консультації та встановлення діагнозу важливо строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та проходити призначене лікування. Не ігноруйте призначення та не переривайте курс лікування без консультації з лікарем.

Що взяти з собою на консультацію з уролога?

Захопіть із собою медичну картку з історією захворювань та переліком ліків, які ви вживали, результати попередніх обстежень, якщо такі є та список питань, які ви хочете задати лікареві.

Не ігноруйте тривожні симптоми та призначте візит до фахівця своєчасно. Пам’ятайте, що раннє виявлення та лікування урологічних захворювань може збільшити шанси на успішне одужання.