На Львівщині судитимуть юного хакера, обвинуваченого у банківському шахрайстві | Кримінальні новини

Як встановили правоохоронці, 19-річний львів’янин створював шкідливе програмне забезпечення, а також використовував фішингові сайти, які імітували офіційні урядові та банківські веб-сайти і в такий спосіб отримував конфіденційну інформацію, зокрема логіни та паролі до платіжних карток та електронних банківських кабінетів громадян.

В подальшому, використовуючи цю інформацію, він отримував доступ до електронних банківських карток та особистих кабінетів абонентів з метою заволодіння їх коштами. У деяких випадках такі спроби виявились невдалими, а в інших — зловмиснику таки вдалось заволодіти грошима потерпілих. Окрім того, незаконно отримані особисті дані клієнтів установ та банків підозрюваний передавав третім особам, які від їх імені здійснювали транзакції в інтернет-банкінгу.

Зловмисника викрили оперативники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно з слідчими відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1.

Досудове розслідування завершене. Обвинувальний акт скерований на розгляд суду.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей — позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами поліції Львівської області

Источник