Павлоград 18 вересня поминатиме радянських солдатів, але не Сталіна і не червоний прапор

Павлоград 18 вересня поминатиме радянських солдатів, але не Сталіна і не червоний прапор

День святкування міста Павлограда переноситься до Дня Перемоги над російськими загарбниками. Зараз не час для свят, тому 18 вересня 2022 року у Павлограді танців не буде. А пісень про «ярость благородную», треба сподіватися, ми більше ніколи не почуємо.

Співати з окупантами одні й ті ж самі пісні українцям не можна. Навіть поминаючи солдатів, які звільняли Павлоград у вересні 1943-го. Російські вояки довели, що радянська історія – це історія катів.

– Можливо ми в цей день покладемо квіти біля памятника визволителям міста та загиблим захисникам України – і все, – зауважив міській голова Анатолій Вершина на зустрічі с журналистами. – Не можна святкувати, коли в країні йде війна.

Міський голова нагадав, що 18 вересня – це день звільнення міста Павлограду від фашистских загарбників під час Другої Світової війни.

– Можливо, коли ми переіменуємо місто, то дата дня нарождення Павлограда зміниться, – додав Анатолій Олексійович. – Скажімо, це буде 12 липня – День Святих апостолів Петра і Павла. Можливо і так. Але це вирішуватиме громада.

Напередодні Дня міста міський голова побажав звільнення усіх українських міст від російських загарбників.

– Бажаю всім нам Перемоги! – сказав Анатолій Вершина. – Тоді і відсвяткуємо!

Справка: Визволення Павлограда відбулося 18 вересня 1943 року. Місто було звільнено солдатами 350-ої стрілецької дивізії.

Источник