Перше польське місто забороняє старі авто на дизелі …

1

Перше польське місто забороняє старі авто на дизелі ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

У Кракові буде створена Зона чистого транспорту — перша така в усій Польщі.

Перше польське місто забороняє старі авто на дизелі ...

Перше польське місто забороняє старі авто на дизелі ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на polsatnews.pl, відповідне рішення цього тижня ухвалили місцеві депутати “з метою покращення якості повітря та охорони здоров’я жителів”.

На першому етапі Зона чистого транспорту має почати діяти з 1 липня 2024 року й охопить практично весь Краків. З цієї дати їздити містом не зможуть старі автомобілі віком близько 30 або понад 30 років. За порушення водіїв каратимуть штрафом у розмірі 500 злотих.

Натомість тимчасово буде ще дозволений рух авто стандартом Euro 1 (бензин/газ) або Euro 2 (дизель), які будуть зареєстровані до 1 березня 2023 року. 

На другому етапі за провадження Зони чистого транспорту, з 1 липня 2026 року, у Кракові буду заборонені авто на дизпаливі старше 16 років та на бензині старше 26 років. Відтак пересуватися місто можна буде виключно автомобілями стандартом мінімум Euro 3 (бензин/газ) та Euro 5 (дизель).

Вже пораховано, що через створення Зони чистого транспорту близько 100 тисячам жителів Кракова доведеться змінювати свої авто на більш нові.

Однак краківська Зона чистого транспорту все ж передбачатиме кілька винятків. Відтак її правила не розповсюджуватимуться на: 

— транспортні засоби, зареєстровані до 1 березня 2023 року, власниками яких будуть люди від 70 років; 
— автомобілі, за кермом яких будуть люди з інвалідністю, транспортні засоби силових служб, екстрених служб і спеціальні транспортні засоби, такі як екскаватори чи фургони.

Над аналогічними рішеннями щодо створення Зон чистого транспорту зараз працюють також у Варшаві та Вроцлаві.


Джерело