Польща переходить на літній час: коли треба …

Польща переходить на літній час: коли треба ...

Фото ілюстративне fotolia.com

У ніч з 25 на 26 березня стрілки годинників потрібно буде перевести на годину вперед.

Польща переходить на літній час: коли треба ...

Польща переходить на літній час: коли треба ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, офіційно перехід на весняний час у Польщі відбудеться о 2:00. На це особливу увагу варто звернути подорожуючим. Зокрема, низка потягів, які курсують вночі (таких буде 14), до 2:00 їхатимуть за зимовим часом, а далі — за літнім. Таким чином час їхнього прибуття до міст призначення не зміниться. Наприклад, потяг ТLK 81170/1 «Świnoujście-Warszawa Gdańska», прибуде на станцію Opalenica о 01:59 за зимовим часом, а після однохвилинної зупинки відправлятиметься з неї вже о 03:00 за літнім часом.

Нагадаємо, що Європейський парламент ще в 2019 році анонсував директиву, якою буде скасовано практику переведення годинникових стрілок навесні та восени. Згідно з документом, остання зміна часу в країнах ЄС мала б відбутися саме в 2021 році. При цьому кожна з країн повинна була самостійно визначитися, який час залишити назавжди: літній чи зимовий.

Однак ще перед початком пандемії справа забуксувала, а згодом Єврокомісія видала рекомендації країнам ЄС зберегти практику переведення стрілок годинника навесні та восени ще протягом наступних 5 років. Тобто, до 2026 року включно. До цього часу кожна з країн має приготувати проєкти змін й остаточно визначитися з часом.

Раніше соцопитування в Польщі продемонстрували, що переважна більшість поляків (78%) виступають за те, щоб лишити літній час.

На сьогодні поділ на зимовий та літній час використовується майже в 70 країнах світу. У Польщі його запровадили в 1946 році, пізніше двічі скасовували. Однак, починаючи з 1977 року, стрілки годинника двічі на рік переводять регулярно.
Джерело