Польська компанія отримала рекордні прибутки …

Польська компанія отримала рекордні прибутки ...

Фото ілюстративне fotolia.com

У Польщі кажуть, що без українців не було б 1 мільярда прибутків для LOT.

Польська компанія отримала рекордні прибутки ...

Польська компанія отримала рекордні прибутки ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на money.pl, якби не українці, аеропорт у польському місті Жешув не прийняв би понад 1 млн зареєстрованих пасажирів у 2023 році. Так само, якби не українці, польська авіакомпанія LOT не мала б мільярдного прибутку та понад 10 мільйонів пасажирів.

Україна вже два роки не має авіасполучення, проте українці все одно літають – з аеропортів Румунії, Словаччини, Молдови, Угорщини, але, насамперед — з Польщі. Активність пасажирів з України покращує фінансові результати як польських аеропортів, так і перевізників, зокрема авіакомпанії LOT Polish Airlines.

На думку аналітика ринку авіаперевезень Домініка Сіпінського, саме пасажири з України створюють додатковий попит на пасажирські авіаперевезення до та з Польщі. Тому трафік вийшов на допандемічний рівень вже в липні 2023 року. Авіакомпанія LOT допомагає українцям компенсувати втрату можливості літати в інші країни. Впродовж 2023 року вона перевезла понад 10 млн пасажирів і зафіксувала рекордні завантаження літаків. За повідомленнями перевізника, чистий прибуток за 2023 рік перевищить 1 млрд злотих Роком раніше було “всього” 113 млн зл, а в 2019 році — 68,8 млн злотих.

«У новій стратегії польська авіакомпанія зосередиться на розвитку фідерних маршрутів, переважно на трансатлантичних рейсах. Це буде дуже приваблива пропозиція для України», — додав Домінік Сіпінський, аналітик авіаринку.

Так само, завдяки пасажирам з України У 2023 році аеропорт Жешув-Ясенка перевищив поріг у 1 млн зареєстрованих пасажирів. Рейси до та з Варшави здійснюються на цьому маршруті п’ять разів на день. Крім того, у літній сезон буде запущено пряме сполучення з Гданськом і відновлено сполучення з Нью-Йорком. Lufthansa також повернулася в Жешув і сподівається залучити частину цього трафіку до своїх маршрутів  у Франкфурті та Мюнхені. Літають також бюджетні авіакомпанії Wizz Air і Ryanair.
Джерело