Польське місто призупинило виплату компенсацій за …

Польське місто призупинило виплату компенсацій за ...

Фото ілюстративне Yavp.pl

Катовіце чекає на кошти, які мають надійти від уряду для виплати компенсацій містянам, які прихистили в себе біженців з України.

Польське місто призупинило виплату компенсацій за ...

Польське місто призупинило виплату компенсацій за ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на офіційний сайт міста, наразі виплати компенсацій за прихисток біженців (по 40 зл/день за 1 особу) призупинені. 

Виплата компенсацій затримується, попри те, що заяви розглядаються у встановлений законом термін, оскільки є затримки з надходженням коштів для виплати цих компенсацій від Сілезького уженду воєвудського”, — наголошується в інформації.

На цей момент в Катовіце подано 5 079 заяв на отримання компенсацій за прихисток біженців з України. Вже розглянуто 4 520 заяв, а виплачено допомогу по 3 871 заяві. Йдеться про ті, які були подані до 24 червня 2022 року. Місто поінформувало, що подальші виплати розпочнуться тільки після переказу чергових траншів від Сілезького уженду воєвудського. 

Проблеми з виплатою компенсацій “40+” за прихисток біженців з України спостерігається й в інших міста, повітах та гмінах Польщі. Усе через брак коштів. Вони мають надходити від уряду воєводам, а ті вже — перераховувати їх органам місцевого самоврядування для виплати компенсацій. В теорії це має відбуватися протягом 30 днів після подання заяви, однак на практиці все далеко не так.

Нагадаємо, за кожного біженця, якому надається житло в Польщі та продуктова допомога, виплачується по 40 зл на день. Тобто за 1 людину в місяць виходить 1200 зл. Якщо прихисток знайшло 2 людини — то вже 2400 зл і так далі. Після змін від 30 квітня допомога надається не довше 120 днів з дня прибуття громадянина України до Польщі. Тобто, якщо хтось надав прихисток українцям наприкінці лютого/на початку березня, то компенсацію від держави в розмірі 40 злотих на день за кожну прийняту людину можна було отримати тільки до кінця червня. Якщо хтось прийняв біженців у травні, то період виплати компенсацій розповсюджуватиметься до кінця серпня. Якщо біженці прибули до Польщі в липні, то ті, хто їх прийняв, зможуть і в липні або з липня отримати компенсацію.

Водночас є винятки з правила 120 днів отримання компенсації. Цей термін можуть продовжити, якщо приймаюча сторона надаватиме безкоштовне житло особам з інвалідністю, вагітним жінкам, пенсіонерам, жінкам, які виховують дітей до 12-місячного віку. Тобто тим, хто не можуть піти працювати й стати незалежними.


Джерело