Польські роботодавці вимагають негайних змін до …

Польські роботодавці вимагають негайних змін до ...

Польські роботодавці вимагають негайних змін до спецзакону про біженців з України fotolia.com

Євросоюз раніше вже вирішив продовжити тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2025 року, але в Польщі поки цього не зробили. Зараз триває післявиборчий період, і польські роботодавці не розуміють, коли це може статися та наскільки будуть змінені положення.

Польські роботодавці вимагають негайних змін до ...

Польські роботодавці вимагають негайних змін до ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з пoсиланням на nashapolsha.pl, польські працедавці вимагають від законодавців терміново ухвалити законодавчу поправку, яка продовжить легальне перебування та роботу українських біженців у Польщі ще на рік. Усе для того, аби уникнути подальшого відтоку українців на Захід.

За даними Євростату, у Польщі проживає понад 960 тисяч українських біженців, в Німеччині – майже 1,2 млн. На третьому місці Чехія – понад 365 тисяч громадян України. Рішення Ради Європейського Союзу надає громадянам України легальне проживання в ЄС, соціальну допомогу та доступ до ринку праці. Це рішення зобов’язує уряди держав-членів ЄС змінити національне законодавство. Це стосується і Польщі, але поки що рішення з цього приводу не було.

“Серед роботодавців є невизначеність, Є багато питань, наприклад, нова влада лише продовжить термін чи запровадить інші зміни щодо громадян України? Ситуація в компаніях напружена. Роботодавцям потрібна юридична визначеність, тому було б рекомендовано швидко внести зміни”, – каже Надія Куртієва з відділу праці Авсоціації польських роботодавців “Конфедерації Левіатан”. 

Компанії побоюються, що зволікання з продовженням дії спецзакону про біженців з України може призвести до того, що біженці з України почнуть частіше ухвалювати рішення про виїзд з Польщі на Захід, де кращі зарплати та вищі соціальні допомоги. Експерти зазначають що зараз важко спрогнозувати напрямок змін у поправці до спецзакону. Можливо, у майбутній його редакції біженцям з України вже не буде такої кількості пільг, у тому числі соціальних, якими вони зараз користуються.
Джерело