Президент Польщі підписав закон, що дозволяє …

Президент Польщі підписав закон, що дозволяє ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який передбачає реформу Кримінального кодексу й несе, в тому числі разючі зміни для водіїв.

Президент Польщі підписав закон, що дозволяє ...

Президент Польщі підписав закон, що дозволяє ...

Купити рекламу » Як повідомляє YAVP.PL, підписаний президентом документ вже оприлюдений на сайті Віснику законів Польщі. Один із нових пунктів дозволяє конфісковувати автомобілі (та інші механічні транспортні засоби) у нетверезих водіїв. Щоправда, цей пункт набере чинності не з 1 січня 2023 року й не через 3 місяці (як більшість інших нововведень до Кримінального кодексу), а значно пізніше.

Наприкінці документу вказано, що пункт про конфіскацію авто у нетверезих водіїв почне діяти через 1 рік з дня оприлюдення закону. Оприлюднений з підписом президента він був 13 грудня, відтак набере чинності з цієї дати 2023 року.

За яких обставин авто зможуть конфіскувати

1) Ухвалені зміни передбачають, що автомобілі конфісковуватимуть, якщо їхній власник перебуватиме за кермом з мінімум 1,5 проміле алкоголю в крові. Незалежно від того, спричинив він аварію, чи ні!

2) Автомобілі конфісковуватимуть також у винуватців ДТП, які матимуть понад 0,5 проміле алкоголю (0,5 проміле або трохи менше вистачить для конфіскації авто у випадку рецидиву).

Якщо автомобіль не належатиме порушнику на 100% (лізинг, співвласник), то за рішенням суду може бути призначений штраф у розмірі вартості авто. Вартість визначатимуть відповідно до суми, вказаної в страховому полісі, а у разі його відсутності — відповідно до середньоринкової ціни подібного транспортного засобу.

Провадження у справі про конфіскацію автомобіля за керування в нетверезому стані має відкрити поліція, арештувавши транспортний засіб на 7 діб. За цей час прокурор має накласти арешт на автомобіль та направити справу до суду, який в обов’язковому порядку винесе рішення про конфіскацію. Закон передбачає, що суд зможе утриматися від конфіскації лише у виняткових випадках, виправданих особливими обставинами, і лише за умови, що водій не був причетним до ДТП.

Конфіскації не підлягатимуть автомобілі, які належатимуть роботодавцям нетверезих водіїв. У таких випадках винуватців каратимуть штрафом у розмірі 5 000 злотих на користь Фонду допомоги постраждалим та постпенітенціарної допомоги. Також конфіскації не підлягатимуть велосипеди, якщо їхати ними в нетверезому стані.

Посилення покарання для нетверезих водіїв 

Зміни в Кримінальному кодексі передбачають також посилення покарання для водіїв за спричинення ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Так, зараз винуватцю/винуватиці загрожує від 2-х до 12 років ув’язнення, залежно від тяжкості наслідків. Зміни ж передбачають, що у випадку спричинення ДТП в нетверезому стані з тяжкими наслідками для здоров’я потерпілих покарання складатиме мінімум 3 роки в’язниці. А у випадку смерті людей — мінімум 5 років в’язниці, а максимум — 16 років, а не 12-ть, як є зараз.

Зміни про посилення покарання для водіїв також наберуть чинності наприкінці 2023 року!


Джерело