Скільки коштує отримання водійських посвідчень у …

Скільки коштує отримання водійських посвідчень у ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Щоб отримати водійські права в Польщі варто готуватися до цього, ймовірно, ще до покупки автомобіля, адже витрачений на навчання час не йде у порівняння з коштами, які доведеться викласти за цей документ. Найменші витрати, пов’язані з цим, стартують від 3 тис зл.

Скільки коштує отримання водійських посвідчень у ...

Скільки коштує отримання водійських посвідчень у ...

Купити рекламу » Yavp.pl розповідає, скільки коштує отримати водійське посвідчення в Польщі: ціна за навчання, іспити, виготовлення необхідних документів, плюс додаткові витрати.

Що впливає на вартість водійського посвідчення?

1) Категорія 

Найпопулярніший вид водійського посвідчення виготовляється з відкриттям категорії В – право керувати автомобілями до 3,5 тонн. Однак якщо вам потрібна інша категорія або одразу декілька – вартість таких прав може бути вищою.

2) Профіль кандидата у водії (Profil Kandydata na Kierowcę).

Створення цього профілю є обов’язковим та безкоштовним, однак вам потрібно буде зробити свіже фото. Зазвичай, це коштує 20-40 зл, однак можна зекономити, використавши відносно недавнє цифрове фото або зробити його за допомогою спеціальних мобільних додатків.

3) Ціна навчального курсу

Вартість курсу водіння залежить не тільки від категорії, а й від пропозиції конкретної школи. 

4) Додаткові матеріали або уроки

Зазвичай, деяким майбутнім водіям можуть знадобитися додаткові години практичних занять або навчальні матеріали з теорії. Звичайно, за гроші – до 100 зл за 1 годину.

5) Місцезнаходження

Остаточна плата за водійське посвідчення суттєво залежить від місця вашого проживання, оскільки існують значні відмінності між різними регіонами країни та містами.

6) Ціна водійського екзамену 

Платити потрібно як за теоретичну, так і за практичну частини. При цьому якщо теоретична частина не зарахована, то до практичної вас не допустять.

7) Кількість спроб скласти екзамен

8) Плата за видачу документа

9) Вартість медогляду

Медогляд може зробити уповноважений лікар, який видає медичну довідку. Більшість автошкіл співпрацюють з визначеними лікарями, що не тільки спрощує процес, а й здешевлює його. Як правило, медогляд і видача довідки коштує в районі 200 злотих.

Вартість навчання – одна з найбільших статей витрат у всьому процесі підготовки майбутнього водія. Курс в автошколі коштує в середньому 2-3 тисячі злотих. Близько 200 зл можна зекономити, якщо вчити теорію самостійно, а в автошколі відвідувати тільки практику. Варто знати про те, що у дешевших курсах вартість навчальних матеріалів можуть не входити у ціну і зекономити не вдасться, тому варто заздалегідь дізнатися всі умови навчання.

Ціна водійських екзаменів у 2023 році

З 1 січня 2023 року набули чинності зміни до Закону про дорожній рух та Закону про водіїв транспортних засобів. Вони, зокрема, запровадили нові тарифи на складання екзаменів для майбутніх водіїв. Теоретичний іспит для всіх категорій водійських посвідчень відтепер коштує 50 зл (було 30 зл), а от практичний обійдеться від 200 до 250 зл, залежно від категорії (минулого року було 140 зл).

1) теорія – 50 зл;
2) практика:

— 200 зл за відкриття категорій AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 або T (право керування трамваєм);
— 250 зл за відкриття категорій B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E або D1+E.

Після здачі іспиту залишається остання витрата – виготовлення водійського посвідчення. Це коштує 100,50 злотих незалежно від місцезнаходження чи інших факторів. 

Загальні витрати для отримання водійських прав категорії B в середньому виглядають так:

Медичний огляд: 200 зл
Фотографія: 30-40 зл
Вартість курсу в автошколі: 2500 зл
Теоретичний іспит: 50 зл
Практичний іспит: 200-250 зл
Плата за готове водійське посвідчення: 100,50 зл.

Загалом виде в середньому трохи більше 3 000 зл. Але це за умови, що не брати додаткових уроків водіння й всі екзамени будуть складені з першої спроби. 

Нагадаємо, які медичні обстеження потрібні майбутнім водіям, де записатися, скільки вони коштують та які протипоказання можуть бути до отримання водійських прав. Медогляд для отримання водійських прав у Польщі: що треба знати
Джерело