В Умані поховають журналіста-воїна Романа Чорномаза


			      	
			      	 В Умані поховають журналіста-воїна Романа Чорномаза

31 серпня в Умані поховають журналіста-воїна Романа Чорномаза, який загинув на Бахмутському напрямку 13 червня 2023 року.

Роман все життя присвятив Україні, написав у фейсбуці екс-нардеп, а нині військовий Андрій Іллєнко. Багатолітній український активіст, захисник української мови, учасник Мовного майдану та Революції Гідності, багато років належав до ВО «Свобода». Був журналістом, одним з кращих репортажних фотографів України – відзняв на свій фотоапарат тисячі політичних акцій. Саме камера Романа знімала, як «Беркут» розстрілював людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності.

Роман походив з відомої патріотичної родини. Батько Богдан Чорномаз — український історик, дисидент і в’язень совітських концтаборів, письменник і громадський діяч, член Української Гельсінської Спілки, помер у 2021 році. Мати — Тетяна Чорномаз — активістка, багато років очолювала Черкаську обласну організацію ВО «Свобода», нині волонтерка, допомагає Силам Оборони України.

З перших днів повномасштабного вторгнення Роман, як доброволець, долучився до лав 3-го батальйону «Свобода». Пройшов пекельні бої у Сіверськодонецьку, Зайцевому, під Бахмутом. Під час війни змінив фотоапарат на снайперську гвинтівку і став снайпером, одним з найкращих у батальйоні.

Побратими по зброї та сотні людей з громадського життя, які знали Романа Чорномаза, згадують його, як людину повністю віддану українській справі. Він мав шалену енергію та працездатність, людську доброту, гострий розум, велику сміливість та твердість переконань, які не зрадив і заради яких пішов до кінця.

Як повідомляє його мама Тетяна Чорномаз, прощання з Романом відбудеться об 11.30 у Свято-Троїцькій церкві ПЦУ на вул. Саксаганського, 4. На 12.30 заплановане загальноміське вшанування «Живий коридор пошани» від Алеї Героїв (вул. Небесної Сотні, 33) до повороту на вул. В. Чорновола (вул. Європейська, 24). Поховання та траурний мітинг – о 13.15 на Алеї Героїв цвинтаря «Софіївська Слобідка».