У Латвії готують заборону імпорту зерна з Росії та Білорусі

Питання заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі давно обговорюється у Латвії фото ілюстративне

Підготувати і схвалити відповідний проєкт закону протягом лютого

Керівна коаліція у Латвії досягла політичної домовленості щодо заборони імпортувати зерно з Росії та Білорусі. Про це інформує Delfi

Будь ласка, читайте текст після реклами

Зазначається, що прем’єрка країни Евіка Сіліня (від партії «Нова єдність»), міністр сільського господарства Армандс Краузе («Союз зелених і селян») та очільник фракції «Прогресивної партії» у Сеймі Андріс Шуваєвс після коаліційної зустрічі 29 січня оголосили, що планують підготувати і схвалити відповідний проєкт закону протягом лютого. 

Питання заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі давно обговорюється у Латвії, але до цього часу у коаліції вважали, що це найкраще зробити спільним рішенням на рівні ЄС, а одностороння заборона не буде мати сенсу, тому що російське зерно все одно може потрапляти в Латвію через інші країни ЄС. 

Будь ласка, читайте текст після реклами

Президент Латвії минулого тижня заявив, що підтримує односторонню заборону на імпорт російського зерна.

Зазначимо, що Росія терміново почала вивозити зерно із морського порту у Феодосії після атаки ЗСУ.  В окупованому Криму була зафіксована велика колона зерновозів на об’їзній дорозі до Феодосії. Колона з вантажівок сформована у напрямку Керчі.

Нагадаємо, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. 

У вересні після заяви Польщі про продовження заборони на ввезення українського зерна, Україна повідомила, що звернулась до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ).

Будь ласка, читайте текст після реклами

Раніше повідомлялось, що Болгарія наполягає на запровадженні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу і пояснює свою вимогу «значними стражданнями» місцевих фермерів після зняття обмежень на торгівлю українською продукцією. 

Нещодавно повідомлялось, що у ЄС планують дозволити обмежений імпорт української продукції до певних країн.

Читайте також: Центр національного спротиву розповів, скільки зерна росіяни вивезли з ТОТ

Джерело