У неділю Польща переходить на зимовий час. …

У неділю Польща переходить на зимовий час. ...

Фото ілюстративне fotolia.com

У ніч з 29 на 30 жовтня стрілки годинників потрібно буде перевести на годину назад.

У неділю Польща переходить на зимовий час. ...

У неділю Польща переходить на зимовий час. ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, офіційно перехід на зимовий час відбудеться о 3:00. На це особливу увагу варто звернути подорожуючим. Зокрема, низка потягів, які курсують вночі, зупиняться на 1 годину на найближчих станціях. Таким чином час їхнього прибуття до міст призначення не зміниться.

Зазначимо, що Європейський парламент ще в 2019 році анонсував директиву, якою буде скасовано практику переведення годинникових стрілок навесні та восени. Згідно з документом, остання зміна часу в країнах ЄС мала б відбутися саме в 2021 році. При цьому кожна з країн повинна самостійно визначитися, який час залишити назавжди: літній чи зимовий. 

Однак ще перед початком пандемії Covid-19 справа забуксувала, а пізніше Єврокомісія видала рекомендації країнам ЄС зберегти практику переведення стрілок годинника навесні та восени ще протягом наступних 5 років. Тобто, до 2026 року включно. До цього часу кожна з країн має приготувати проєкти змін й остаточно визначитися з часом. Раніше соцопитування в Польщі продемонстрували, що переважна більшість поляків виступають за те, щоб лишити літній час.

Водночас свіже опитування, яке провів Інститут ринкових і соціальних досліджень (IBRIS), показало, що майже 80% поляків проти переходу з літнього на зимовий час. У респондентів запитували, чи вважають вони, що потрібно скасувати перехід на зимовий/літній час? 47,2% рішуче висловилися за скасування практики переведення стрілок назад і вперед восени та навесні. Ще 29,8% відповіли, що радше також виступають за скасування змін часу на літній та зимовий. Залишити все, як є, хотіли б менше 14% респондентів: 9,1% з них рішуче виступають за збереження практики переведення стрілок, а 4,8% — радше за збереження. 

В опитуванні взяло участь 1100 осіб.

На сьогодні поділ на зимовий та літній час використовується майже в 70 країнах світу. У Польщі його запровадили в 1946 році, пізніше двічі скасовували. Однак, починаючи з 1977 року, стрілки годинника двічі на рік переводять регулярно.


Джерело