У Польщі експериментально дослідили життя біженців …

У Польщі експериментально дослідили життя біженців ...

У Польщі експериментально дослідили, як живуть, що думають і планують біженці з України fotolia.com

Науковці Варшавського університету та Економіко-гуманітарного університету у Варшаві провели експериментальне дослідження щодо життя та планів українських біженців у Польщі.

У Польщі експериментально дослідили життя біженців ...

У Польщі експериментально дослідили життя біженців ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на Rzeczpospolita, біженцям з України, які прибули після 24 лютого 2022 року, поставили кілька запитань. Перше стосувалося того, чи мають вони достатній дохід для життя і задоволення поточних потреб. Відповіді помітно різнилися. Більше двох п’ятих респондентів (44,5%) заявляють, що мають. І майже стільки ж, 44,9%, біженців з України відповіли, що ні.

Найбільший відсоток біженців з України (30%) має середньомісячний дохід понад 3000 злотих нетто. Кожен п’ятий (17,7%) не отримує доходу.

Поділ помітний також і у випадку наступного запитання, яке стосувалося умов життя в Польщі. Майже три п’ятих українських біженців (56,9%) заявляють, що їхні умови погіршилися. Однією з причин може бути більш висока вартість життя в Польщі, ніж в Україні. Водночас для майже двох п’ятих респондентів умови змінилися на краще, порівняно з тими, які були на батьківщині. Відповіді біженців з України також сильно різнилися щодо очікувань подальшої підтримки з боку Польщі. Дві п’ятих респондентів не потребують такої підтримки і лише трохи менше (37,4%) вважають, що така допомога була б необхідною. Насамперед, йдеться про допомогу в натуральній формі – одяг, предмети інтер’єру (50,5%), психологічну допомога та допомогу з перекладом документів (по 38,5%). Кожен четвертий учасник дослідження хотів би отримувати допомогу у придбанні їстівних продуктів.

Більше половини опитаних біженців з України заявляють, що хотіли б інтегруватися в польське суспільство. П’ята ж частина не має наміру цього робити. Після закінчення війни майже половина біженців збираються повернутися в Україну. Тільки кожен десятий хоче залишитися в Польщі назавжди, а 16,5% — тільки на деякий час. Водночас кожен 5-й респондент ще не знає, що робитиме після закінчення війни в Україні.
Джерело