У Польщі готують чергове нововведення для школярів

У Польщі готують чергове нововведення для школярів

Фото ілюстративне Adobe Stock

Зміни в польських школах не обмежаться лише скасуванням домашніх завдань та оцінювання на заняттях з релігії та етики: буде ще одне цікаве нововведення. 

У Польщі готують чергове нововведення для школярів

У Польщі готують чергове нововведення для школярів

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, міністерка освіти Польщі Барбара Новацька оголосила про введення нового шкільного предмету — Edukacja zdrowotna (основи здоров’я). Він має замінити існуючий WDŻ — wychowanie do życia w rodzinie (виховання для родинного життя), який, на думку нинішнього керівництва МОН Польщі, дискредитував себе. 

Edukacja zdrowotna (основи здоров’я) буде обов’язковим предметом у початковій школі, але поки не з 1 вересня 2024 року, а трохи пізніше. Крім того, оцінка за нього йтиме в атестат. Найважливішими темами, які планують висвітлювати під час уроків, будуть: захист психічного здоров’я, здорове харчування, статеве виховання.

Над розробленням програми працюватиме міжвідомча команда, яка має підготувати все до кінця червня 2024. Для підготовки вчителів, останнім пропонуватимуть післядипломне навчання та додаткові курси. Уроки з Edukacji zdrowotnej (з основ здоров’я) хочуть запровадити у школах з 1 вересня 2025 року після широких громадських консультацій. 

Міністерка освіти Польщі Барбара Новацька додала, що зараз у польських школах бракує навчання про те, як дбати про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких. Каже, що новий предмет окупиться у дорослому житті, а це також означатиме, що Національний фонд здоров’я зможе виділяти більше коштів на профілактику, а не на лікування – адже суспільство буде здоровішим.

Нагадаємо, з 1 квітня 2024 року в Польщі скасовано домашні завдання в початковій школі. Винятком можуть ​бути лише домашні завдання з розвитку дрібної моторики для наймолодших учнів.

А з вересня 2024 року оцінки  етики та релігії (факультативні предмети) перестануть включати до середньорічних оцінок учнів. Мета зміни – забезпечити учням рівні можливості в отриманні середнього балу.
Джерело