У Польщі викрили групу російських шпигунів. …

1

У Польщі викрили групу російських шпигунів. ...

Фото ілюстративне https://stock.adobe.com

Польські силовики викрили шпигунську мережу, яка працювала на росію. Група мала вести підготовку до диверсійної діяльності на території Польщі. 

У Польщі викрили групу російських шпигунів. ...

У Польщі викрили групу російських шпигунів. ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з посиланням на gov.pl, співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі затримали 9-х осіб, які підозрюються в роботі на замовлення російських спецслужб. Усі вони — іноземці з-поза східного кордону Польщі. 

Шістьох затриманих за рішенням суду взяли під тимчасовий арешт. Прокуратура пред’явила їм звинувачення в шпигунстві на користь росії та участі в організованій злочинній групі. Щодо інших 3-х затриманих, то прокуратура ними ще займається й конкретних рішень поки немає.

Зібрана доказова база вказує на те, що затримані встановили приховані камери на важливих трасах і залізничних вузлах Польщі, фіксуючи таким чином рух на коліях й передаючи зображення російським спецслужбам. Це стосується головним чином ділянок залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві, зокрема, в околицях аеропорту поблизу Жешува. Це — головний пункт перевалки західної зброї та боєприпасів для України. До завдань підозрюваних у шпигунстві входило якраз моніторинг та документування перевезень цієї зброї. За даними польських силовиків, підозрювані також готувалися до диверсійних дій з метою паралізувати постачання техніки, зброї та допомоги Україні.

Встановлені затриманими камери відеоспостереження, GPS-передавачі та інше обладнання вилучено. 

“Інформація, зібрана Агентством внутрішньої безпеки, свідчить, що групі також було наказано здійснювати пропагандистську діяльність з метою дестабілізації польсько-українських відносин, підбурювати та пробуджувати вороже ставлення в Польщі до країн НАТО, а також атакувати політику польського уряду щодо України. Агентство внутрішньої безпеки має докази того, що підозрювані регулярно отримували винагороду від російських спецслужб. У рамках розвідувальної діяльності члени групи систематично отримували оплату за виконання завдань”, — зазначив під час окремого брифінгу міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.
Джерело