Українці працюють уже в половині фірм у Польщі. …

Українці працюють уже в половині фірм у Польщі. ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Уже 49% польських фірм працевлаштовують українців. Це на 7% більше, ніж було в листопаді минулого року.

Українці працюють уже в половині фірм у Польщі. ...

Українці працюють уже в половині фірм у Польщі. ...

Купити рекламу » Про це свідчать дані з нового рапорту “Барометр польського ринку праці”, підготовленого Personnel Service, пoвідoмляє Yavp.pl.

Автори рапорту зазначають, понад половина українців зараз працюють у Польщі на посадах нижчого рівня — 56%. Ще 32% займають вакансії середньої ланки в польських фірмах. Якщо подивитися на їхні заробітні плати, то ситуація наступна: майже кожен третій українець має погодинну ставку понад 25 злотих брутто. Натомість кожна п’ятий роботодавець у Польщі (21%) платить українським працівникам від 22,8 до 24,9 злотих брутто за годину. Лише у 8% фірм українці можуть розраховувати на понад 40 злотих брутто за годину. 

Що цікаво, дослідження показало, що майже 31% фірм у Польщі зараз готові платити працівникам з України більше, ніж полякам на тій же посаді. Для порівняння, в листопаді 2022 року таких фірм було лише 19%. 

Автори рапорту також дослідили ставлення поляків до працевлаштування українських іммігрантів. Результати показали, що 35% респондентів позитивно ставляться до працівників з України, а 45% — нейтрально. Водночас є й певні зміни: рік тому 80% відсотків поляків вважали, що українці не становлять для них загрози на ринку праці, а зараз таких вже менше — 68%. Також 41% поляків переконані, що наявність працівників з-за кордону стримує ріст їхніх зарплат, натомість 36% вважають мігранти на ринку праці ніяк не впливають на величину щомісячної винагороди. Як зареєструватися підприємцем у Польщі онлайн. Покрокова інструкція
Джерело