Українку нагородили в Польщі престижною …

Українку нагородили в Польщі престижною ...

Фото ілюстративне fotolia.com

У Польщі назвали лауреатку престижної літературної премії ім. Збігнєва Герберта 2022. Цього року нею стала українка.

Українку нагородили в Польщі престижною ...

Українку нагородили в Польщі престижною ...

Купити рекламу » Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на fundacjaherberta.com, лауреаткою міжнародної літературної премії ім. Збігнєва Герберта 2022 стала українка Маріанна Кіяновська – поетеса, прозаїк, есеїстка, перекладачка.

Премію їй присвоїли за видану ще в 2017 році збірку віршів “Бабин Яр. Голосами”, яка вшановує пам’ять жертв масового вбивства, вчиненого в Бабиному Яру під час Другої світової війни. Раніше ця збірка принесла їй престижну Національну премію України ім. Тарас Шевченка (2020 р.). Збірка “Бабин Яр. Голосами” також вийшла в польському перекладі у виконанні Адама Поморського й була відзначена премією “Європейський поет свободи” в Гданську, яку Маріанна Кіяновська отримала в червні 2022 року.

У Варшаву на вручення премії ім. Збігнєва Герберта вона не змогла прибути через хворобу. Зараз Маріанна Кіяновська перебуває у Берліні.

Міжнародна літературна премія імені Збіґнєва Херберта (Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Zbigniewa Herberta) — польська міжнародна літературна премія, заснована 2013 року у Варшаві та названа на честь польського поета, есеїста та мораліста Збіґнєва Герберта (1924—1998). Її щорічно присуджує Фундація ім. Збігнєва Герберта, метою якої є визнання “видатних мистецьких та інтелектуальних літературних досягнень на світовій арені, які мають відношення до світових цінностей, до яких тяжіла творчість Збігнєва Герберта”.


Джерело