Увага, це не шахрайство! У Польщі поліція розішле …

Увага, це не шахрайство! У Польщі поліція розішле ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Центральне бюро боротьби з кіберзлочинністю Польщі проведе інформаційну кампанію, яка допоможе розшукати ймовірних жертв Інтернет-зловмисників. style=»display:block» data-ad-client=»ca-pub-0733954744562665″ data-ad-slot=»2706922141″ data-ad-format=»auto» data-full-width-responsive=»true»>

Увага, це не шахрайство! У Польщі поліція розішле ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на сайт нацполіції, правоохоронці викрили групу шахраїв, які видурювали в людей гроші через фальшивы сповіщення. Щоб встановити всіх можливих жертв цих кіберзлочинців, поліція в рамках розслідування планує SMS-розсилку з номера +48 669 979 971 тим особам, які в період з 8 грудня 2021 по 13 січня 2022 року отримали або могли отримувати шахрайські повідомлення нібито від поштового оператора InPost про недоплату за посилку. 

Ось як приблизно виглядали такі шахрайські СМС-повідомлення: 

“Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 4,27 PLN Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność: https://4.fo/inpost-IQ….”

Були також випадки, коли приходили повідомлення на телефон чи електронну пошту про нібито заборгованість за електропостачання. 

Ось так вони приблизно виглядали:

«Na dzień 10.01 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności (далі лінк)»

У всіх цих SMS були посилання начебто для оплати, але насправді вони вели на фішингові сайти для отримання даних для доступу до банківських рахунків громадян. Згодом ошукані люди втрачали свої кошти. Діяли шахраї у Кракові, Вроцлаві, Варшаві та інших містах Польщі.

Якщо ви отримаєте повідомлення від поліції з номера +48 669 979 971, вам потрібно зв’язатися з департаментом Центрального бюро боротьби з кіберзлочинністю за тел.: 47 83 565 51 з 8:00 до 14:00 або електронною поштою: pp.krakow@cbzc.policja.gov.pl.

У поліції наголошують, що такі СМС-повідомлення можуть вислати навіть до кількасот тисяч жителів Польщі. 

Нагадаємо, кілька місяців тому 23-річна громадянка України, яка проживає у Кольненському повіті Підляського воєводства, стала жертвою шахраїв, в результаті чого позбулася всіх грошей зі свого банківського рахунку. Вона попалася на «класичний» гачок – дзвінок від «співробітника банку». У Польщі українку так обробили шахраї, що вона переказала їм всі свої гроші
Джерело