Аліса Рябова: У медичних закладах Павлограда є вільні вакансії, але не всі медпрацівники з числа переселенців хочуть працювати

Аліса Рябова: У медичних закладах Павлограда є вільні вакансії, але не всі медпрацівники з числа переселенців хочуть працювати

З питаннями щодо проблем з працевлаштування переселенців редакція источника звернулася до заступника міського голови Аліси Рябової.

Як міська влада може вплинути на роботодавців? І чи справді переселенців неохоче приймають на підприємства?

– Є окремі випадки, коли, за словами переселенців, їх неохоче беруть на роботу, – каже Аліса Вікторівна. – Але це відбувається не тому, що цих людей не шанують.

Ми розуміємо, що для того, щоб взяти на роботу переселенця, необхідно людину чогось навчити, витратити на цей час та ресурси. І багато підприємців побоюються, що навчивши чогось працівника, вони його знову втратять тому, що в людини змінилися плани: вона вирушає далі Україною чи за кордон, чи вона повертається на колишнє місце проживання.

На жаль, міська влада не має права втручатися у підприємницьку діяльність та диктувати умови бізнесменові: кого брати, а кого не брати на роботу – це прояв корупції.

Не всі суб’єкти господарської діяльності дають заявки про вільні робочі місця. Але є такий телеграм-канал “Робота. Павлоград”, – там щоденно з’являються нові вакансії.

У підпорядкуванні міської влади лише комунальні підприємства. Але вони самостійні в питаннях кадрової політики своєї установи.

На офіційних ресурсах постійно розміщується інформація про вакансії, які є у Центрі зайнятості.

Знайти роботу, дійсно, непросто. Але хто має щире бажання і нагальну потребу, той її знаходить.

Так, наприклад, мережі великих магазинів у Павлограді охоче беруть на роботу переселенців та отримують від держави за це компенсацію на виплату мінімальної заробітної плати. Це вигідно – підприємець не витрачає кошти на виплату зарплати. Це такі мережі як Ельдорадо, АТБ.

Є у нас, наприклад, вільні місця у медустановах міста, але не всі медичні працівники з числа переселенців мають бажання працювати.

До речі, від держави переселенці (з окупованих територій та з місць проведення бойових дій) отримують щомісяця виплати у розмірі 2200 грн на дорослу та на дитину 3000 грн. Усі соціальні виплати для пільгової категорії переселенців, пенсії сплачуються.

На кошти з міського бюджету ми видаємо кожному новому переселенцю, що прибув, продуктовий набір на три дні на той час, поки він адаптується в нових умовах.

Решта гуманітарної допомоги – це допомога від волонтерів міжнародних організацій, які самі визначають категорії людей, яким вони хочуть надати підтримку. На плечі міської влади лягає організація пунктів роздачі, розвантаження, заощадження тощо.

Источник