Банківські картки, заради безпеки власників, треба приклеювати до їхніх долонь або носити на ланцюжках, щоб їх не крали

Банківські картки, заради безпеки власників, треба приклеювати до їхніх долонь або носити на ланцюжках, щоб їх не крали

Власники банківських карток, з вмонтованим електронним чіпом для проведення неготівкового безконтактного розрахунку, ризикують залишитися без штанів, якщо якась спритна особа вкраде цю банківську картку. Банківська карта не здатна сама себе захистити. І розсіяність господаря карається миттєво.

Раніше засуджені громадяни, так як не судимі, не можуть утриматися від спокуси порадувати себе за чужий рахунок. Один із епізодів зафіксований у Павлограді.

Як повідомляється у матеріалах Павлоградського суду, 13 серпня 2023 року, приблизно о 10 годині 30 хвилин, підозрювний перебував біля магазину «Мрія», що розташований по вул. Полтавській, м. Павлограда, де вживав алкогольні напої. У той час, коли сидів за сусіднім столиком, позаду потерпілого, він звернув увагу на сумку, яка висіла у потерпілого через плече та викрав чоловічій гаманець чорного кольору в якому перебувала кредитна пластикова банківська картка банку АТ «ПУМБ» та грошові кошти в сумі 480 гривень.

Оглянувши викрадену пенсійну пластикову картку банку, він помітив, що в картку вмонтований електронний чіп для проведення не готівкового безконтактного розрахунку о 12.13 годині та о 12.19 годині перебуваючи в приміщенні магазину «АТБ маркет Продукти № 106», що розташований по вул. Центральній 61-А, м. Павлограда, через термінал здійснив дві операції по оплаті за товар на загальну суму 572,00 гривні.

Крім того, грошовими коштами в сумі 480 гривень, а саме дві купюри номіналом по 200 гривень та чотири купюри номіналом по 20 гривень, які перебували у викраденому ним раніше гаманці, у невстановлений слідством час та місці, розпорядився на власний розсуд.

Таким чином, своїми умисними злочинними діями спричинив потерпілому ОСОБА_7 матеріального збитку на загальну суму 1 052,00 гривні.

4 вересня 2023 року підозрюваному повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 1 ст. 357 КК України.

Суд постановив:

Застосувати щодо підозрюваного уродженця м. Прокоп`євська, Кемеровської області, громадянина України, який має середню освіту, не працюючого, не одруженого, раніше судимого, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосування електронного засобу контролю.

Источник