COVID-19 може змінити характер людини

Рівень стресу у молоді підвищився через пандемію.

COVID-19 може змінити характер людини

Коронавірус змінює характер

Люди стали менш довірливими, а отже, коронавірус змінив їхній характер.

Спостережливе дослідження американських учених показало, що коронавірус цілком можливо змінив людський характер. Раніше психологам не вдавалося знайти зв’язку між колективними стресовими подіями на кшталт ураганів чи воєн та змінами особистості. Але щось у перенесених втратах або в тривалій соціальній ізоляції через коронавірус таки на характер вплинуло.

Виявилося, що молоді люди тепер є більш примхливими та схильними до стресу, менше йдуть на співпрацю та менше довіряють. Також у них поменшало в характері стриманості та відповідальності. Усього була дана оцінка особи 7 109 людям, які брали участь в онлайн-дослідженні, що повторювали у різний час до і під час пандемії.

Учасникам було запропоновано пройти особистісний тест, що часто використовують в психології. Він оцінює 5 ключових рис характеру: невротизм, екстравертність, відкритість, поступливість і сумлінність. Тим, хто проходив тест, було від 18 до 109 років, і в перший період пандемії особистість у них була відносно стабільною, лише з невеликим зниженням рівня невротизму. У другій половині пандемії це зниження зникло, але стало спостерігатися скорочення екстравертності, відкритості, доброзичливості та сумлінності.

Джерело