Як російська агресія змінила портрет українців у …

1

Як російська агресія змінила портрет українців у ...

Фото ілюстративне fotolia.com

Масовий наплив біженців до Польщі, а також повернення частини українських чоловіків для оборони батьківщини, змінили портрет громадян України, які проживають у Польщі.

Як російська агресія змінила портрет українців у ...

Як російська агресія змінила портрет українців у ...

Купити рекламу » Про це свідчать результати  дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи», проведеного Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Як повідомляє Yavp.pl, експерти дослідили портрет українців, які перебували у Польщі до повномасштабного вторгнення, а також тих українців, які вимушено приїхали до Польщі через російську агресію після 24 лютого 2022 року. 

Значна перевага жінок

Порівняно з 2021 роком змінилася гендерна структура респондентів – майже вдвічі зменшився відсоток чоловіків з України (з 57% до 31%). Дослідження показало, що 67% громадян України, які нині проживають у Польщі, — жінки. Причина – через повномасштабне вторгнення  92% воєнних біженців, які приїхали до Польщі, становлять жінки.  

Дані дослідження свідчать, що протягом півтора року змінився віковий склад дорослих українців у Польщі. Це переважно молоді люди, майже половина з яких (49%) молодше 36 років.  Зросла кількість українців у віці 18–25 років (23% у 2023 році проти 16% у 2021 році), а старших за 45 років — зменшилася (12% у 2023 році проти 23% у 2021 році).  

Найбільше українських громадян приїхало до Польщі з північної України — регіону, де було відбито напад російських окупантів, і де, втім, залишилися чималі руйнування. Порівняно з 2021 роком відсоток уродженців цих теренів зріс на 8% (35% проти 27%).

Гірше знання польської мови і освіта 

Згідно з дослідженням, серед біженців — більше громадян України з вищою та незакінченою вищою освітою (69%), ніж серед довоєнних мігрантів (46%). Причиною є, зокрема, передвоєнний попит польської економіки на працівників професій із професійно-технічною освітою та зовсім інший тип міграції, зумовлений війною в Україні. Варто зазначити, що від грудня 2021 року частка громадян України, які проживають у Польщі, з вищою та незакінченою вищою освітою зменшилася на 1/5, а з професійно- технічною освітою — зросла на 1/3.

З 46% до 35% знизився відсоток громадян України, які добре та дуже добре знають польську мову. Причиною є переважно погане володіння польською мовою серед воєнних біженців (лише 14% заявляють, що володіють польською мовою на як мінімум доброму рівні). З іншого боку, серед довоєнних мігрантів рівень тих, хто знає польську, все ще високий (49%), а порівняно з 2021 роком — навіть вищий.
Джерело