Є дата! Важливо про продовження тимчасового захисту …

Є дата! Важливо про продовження тимчасового захисту ...

Важливо про продовження тимчасового захисту для біженців з України в Польщі Adobe Stock

На урядовому сайті з’явився проєкт рішення, який стосується продовження терміну дії тимчасового захисту для українців, які приїхали до Польщі після початку війни.

Є дата! Важливо про продовження тимчасового захисту ...

Є дата! Важливо про продовження тимчасового захисту ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl, опублікований проєкт рішення передбачає продовження тимчасового захисту для біженців з України в Польщі, однак не до вересня 2024 року, як анонсувалося. 

У проєкті вказується, що дія спецзакону від 12 березня 2022 року буде продовжена тільки до 30 червня 2024 року. Це означає, що саме до цього часу перебування біженців з України в Польщі вважатиметься легальним. Звісно, якщо проєкт закону не зазнає змін в процесі розгляду і його ухвалять у такому вигляді.

1) Так само до 30 червня допускається тимчасове використання будівельних об’єктів для потреб колективного проживання громадян України. 

2) До 30 червня планується продовжити і термін дії національних віз громадян України, виданих дозволів на тимчасове проживання, термін перебування тих, хто заїхав по безвізу до 24.02.2024, а також термінів добровільного виїзду з Польщі громадян України на підставі рішення прикордонників. 

3) Так само до 30 червня планують продовжити період, в якому можна не розпочинати процедуру видачі громадянам України зобов’язання на виїзд з Польщі (такі зобов’язання, як правило, видаються при вчиненні певних видів правопорушень).

4) До 30 червня планується продовжити і період, в якому призупиняється термін на вирішення справ, що стосуються надання іноземцям дозволів на тимчасове, постійне проживання, дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС, дозволу на тимчасове перебування з метою виконання роботи у професії, що вимагає високих кваліфікацій.

Цей проєкт закону тепер очікує на ухвалення під час засідання уряду. Далі його направлять на розгляд парламенту.


Джерело