Жителі Павлограда зможуть перейти на електроопалення лише мікрорайоном, який обслуговується однією котельнею.

Жителі Павлограда зможуть перейти на електроопалення лише мікрорайоном, який обслуговується однією котельнею.

Тим, що тарифи на електроенергію для населення, можливо, підвищать вже цього літа, на  50-60 % українців не злякаєш. Ті, хто живе під ракетними обстрілами, бідності не бояться. Але перспектива не тішить.

Наразі потрібно відновлювати енергосистеми після зимових обстрілів. На це потрібні величезні гроші і без підвищення тарифів не обійтися.

У серпні 2022-го президент Зеленський, як ми пам’ятаємо, підписав закон про введення мораторію на підвищення тарифів на опалення та гарячу воду протягом воєнного стану та шість місяців після його припинення. Але це не захищає від підвищення тарифів на електроенергію.

Глава НКРЕКУ Костянтин Ущаповський повідомляє:.

“Причина необхідності підняття тарифів – здійснення аварійно-відновлюваних робіт після обстрілу нашої енергетичної інфраструктури. Для відновлення та підготовки до осінньо-зимового періоду, до осінньо-зимового максимуму потрібно близько 45-46 млрд грн”.

Орієнтовно тариф на електроенергію слід збільшити до 2,88 гривні за 1 кВт/год. До 31 травня тарифи на електроенергію, що діють, для населення не змінюються.

А далі нам, швидше за все, нагадають, що нинішній рівень тарифів не покриває вартість послуг обленерго.

Число власників квартир, які хотіли б перейти на електроопалення повинно скоротитися. Проте, наприклад, у Павлограді, перейти на електроопалення сьогодні практично неможливо. Якщо сьогодні теоретично ще можливий перехід на електроопалення цілим будинком, то, як повідомив міський голова Анатолій Вершина, це зможуть робити лише мікрорайони.

– Ми хочемо запропонувати депутатам ухвалити рішення про те, що якщо люди готові відключитися від централізованого опалення, нехай відключаться цілим мікрорайоном, який обслуговує одна котельня, – повідомив він 17 травня, на засіданні виконкому.

Источник