Росія скасувала військові навчання «Захід2023». Шойгу вигадав цинічну причину

Сергій Шойгу підтвердив, що військових навчань «Захід» Росія цьогоріч не проводитиме фото з відкритих джерел (ілюстративне)

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що «цьогорічні навчання проходять в Україні»

Росія офіційно скасувала проведення спільно з Білоруссю стратегічних навчань «Захід-2023». Вони мали відбутися у вересні. Про це заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу, передають російські пропагандисти.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Російські пропагандисти запитали у Шойгу, чи будуть проводитися навчання.

«Ні, цього року у нас навчання в Україні», – цинічно відповів Шойгу.

Будь ласка, читайте текст після реклами «Захід-23» – це спільні стратегічні навчання Росії та Білорусі. У 2021 році в маневрах узяло участь близько 200 тис. військових, до 760 одиниць техніки та 15 бойових кораблів.

Зазначимо, що з 2010 року в Росії діє чотирирічний цикл ротації навчань «Захід-23» по всій країні. Однак з 2021 року Росія проводила «Захід-23» на заході Росії щонайменше раз на два роки, оскільки її пріоритетом є протидія тому, що вона сприймає як загрозу з боку НАТО. Зокрема, 2021 проводилися найбільші російські навчання з радянських часів. 

Навчання «Захід» мали відбутися цього місяця.

Нагадаємо, що, за даними британської розвідки, неефективність російських військових в Україні показала, що «навчання «Захід» мали обмежену цінність для навчання і здебільшого проводилися для показухи».

Росія скасувала «Захід-23» тому що в наявності надто мало військ та техніки. Крім того, існує реальна ймовірність того, що російське керівництво також чутливе до внутрішньої критики, пов’язаної із проведенням навчань «Захід» під час війни,

Будь ласка, читайте текст після реклами

Джерело