Військовослужбовця, який 3 місяця доглядав хвору бабусю, оштрафували в Павлограді на 70 000 гривень

Військовослужбовця, який 3 місяця доглядав хвору бабусю, оштрафували в Павлограді на 70 000 гривень

Військовослужбовця, який 3 місяця доглядав хвору бабусю, оштрафували в Павлограді на 70 000 гривень. Про це повідомляється у матеріалах Павлоградського суду.

Військовослужбовец у період з 3 червня по 11 липня 2022 року перебував на лікуванні та після завершення лікування повинен був повернутися на службу 12 липня 2022 року. Але 12 липня  не з`явився вчасно на службу без поважних причин, та був незаконно відсутній на військовій службі до 11 жовтня 2022 року.

11 жовтня він самостійно прибув до Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, та заявив про себе, внаслідок чого кримінальне правопорушення було припинено.

У судовому засіданні він зазначив, що повністю погоджується з обвинуваченням, показав, що  проходив військову службу в Павлоградському районі. Потім його направили до стоматолога, але після стоматолога його поклали в лікарню з проблемами серця. З лікарні його відправили до психіатра та поклали в психіатричну лікарню, де він перебував три тижні до 11 липня. Далі після виписки з лікарні він повернувся додому та до частини не поїхав, бо проживає з бабусею, в якої поганий стан здоров`я і він її доглядав. Десь 11 жовтня він самостійно з`явився до правоохоронного органу і повідомив, що він не з`явився до частини.

Суд ухвалив: визнати військовослужбовця винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, за який призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді штрафу у розмірі 4 118 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 70 006 (сімдесят тисяч шість) гривень.

Источник