У Польщі фіксують ріст кількості новоприбулих …

У Польщі фіксують ріст кількості новоприбулих ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

У Польщі вже фіксують збільшення кількості новоприбулих біженців з України та підозрюють, що це може бути початком чергової – так би мовити, зимової – хвилі воєнних мігрантів.

У Польщі фіксують ріст кількості новоприбулих ...

У Польщі фіксують ріст кількості новоприбулих ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на tvp.info, до прикладу, 26 листопада у Люблінському воєводстві вперше за багато місяців зафіксували серйозний добовий приріст новоприбулих біженців з України. Тоді приїхало понад 1000 осіб. Наступного дня прибуло ще 900, в той час як середня кількість біженців протягом кількох місяців коливалася в межах 300-500 людей на добу.

Зростання числа прибулих почало відчуватися два тижні тому. На думку місцевого воєводи Леха Справки, вже найближчими днями ця цифра може збільшитися через посилення морозів в Україні. Вже з 5 грудня місцями прогнозується до мінус 30 градусів. Якщо синоптики не помиляться, біженці можуть поїхати не лише з зон бойових дій, а й із півдня та заходу України.

Зараз у Люблінському воєводстві є 7 тисяч ліжок у пунктах тимчасового перебування біженців, з яких 4,5 тис зайняті. За потреби цю кількість готові швидко збільшити до 10 тисяч, а при масовому напливі біженців – до 25 тисяч.

У місті Хелм, який слугує хабом для новоприбулих біженців з України, ситуація поки стабільна. Щодня потягами з України сюди прибуває в середньому 500-600 людей (приблизно 13-15 тис на місяць), однак вони переважно не залишаються там надовго й після нічлігу та відпочинку продовжують подорож до інших міст Польщі чи Європи.

Вже готовий приймальний пункт для біженців при Miejskiej Hali Sportowej в Хелмі. У разі збільшення потоку прибулих він запрацює протягом 24 годин.

У місті Грубешів в пункті для біженців при міському палаці спорту щодня приймають по кільканадцять осіб з України. Очільниця міста Марта Маєвська зазначає, що зараз до Польщі їдуть переважно люди з нижчим соціальним і матеріальним статусом, ніж це було в перші місяці війни. 

Нагадаємо, у Польщі заявили про готовність прийняти нову хвилю біженців з України. У Польщі заявили про готовність прийняти нову хвилю біженців з України З березня 2023 року всі біженці, які зупинятимуться у пунктах масового перебування довше як на 120 днів, оплачуватимуть своє утримання. Біженці з України в Польщі платитимуть за проживання в масових пунктах, але не з лютого 2023
Джерело