За неповажне ставлення до мами павлоградця засуджено до 3 років обмеження волі

За неповажне ставлення до мами павлоградця засуджено до 3 років обмеження волі

Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області засуджено до 3 років обмеження волі мешканця м.Павлограда, який систематично вчиняв домашнє насильство у відношенні своєї матері.

В матеріалах суду повідомляєтся:

Обвинувачений, який спільно проживає в квартирі разом зі своєю матір`ю, у період часу з 01.12.2022 року по 17.05.2023 року систематично та наполегливо, з мотивів явної неповаги до норм моралі та здоров`я існуючих норм співжиття, вчинював домашнє насильство, тобто неодноразово та безпричинно провокував вдома конфлікти, в ході яких виказував словесні образи, погрози на адрес потерпілої, штовхав її, чим призвів до її психологічних страждань та спровокував у потерпілої почуття нездатності захистити себе, що призвело погіршення якості життя, оскільки остання не мала змоги вести звичайний уклад життя.

Бажаючи захистити себе та припинити протиправні дії свого сина, потерпіла викликала співробітників поліції, які відносно обвинуваченого складали протоколи про адміністративні правопорушення за ч.2 ст.173-2 КУпАП, за вчинення домашнього насильства, за результатами розгляду яких:

Дії обвинуваченого кваліфікованіза ст.126-1КК України,як домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення психологічного насильства щодо своєї матері, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призводить до психологічних страждань, розладів здоров`я, погіршення якості життя потерпілої особи.

Обвинувачений під час судового розгляду свою провину у вчиненні кримінального правопорушення визнав, відмовився надати будь-які покази.

Потерпіла в судове засідання з`явилась, суду повідомила, що обвинувачений це її рідний син. Коли він повернувся із місць позбавлення волі, то почав проживати разом із нею в одній квартирі. Дана квартира була надана місцевою владою для проживання всім членам їхньої родини. У неї з її сином постійно виникають сварки через дану квартиру, оскільки бажає її висилити з квартири.

Під час цих конфліктів син ображає її, штовхає, принижує. Так дійсно, вона неодноразово викликала працівників поліції, якими були складені на него протоколи про домашнє насильство, але ставлення сина до неї не змінилося, він продовжує її принижувати, ображати, погрожує фізичною розправою. При визначенні покарання для сина покладається на розсуд суду.

Суд ухвалив:

Визнати обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України, та призначити покарання за ст.126-1 КК України у виді обмеження волі на строк 3 (три) роки.

Після набрання вироком законної сили затримати та направити до Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» для відбування призначеного судом покарання.

Источник