Хвороби, які можуть передавати людям домашні коти

Більшість котячих інфекцій небезпечні тільки для самих кішок, але деякі становлять небезпеку і для людини.

Хвороби, які можуть передавати людям домашні коти

Хвороби, якими може заразити кіт

Сказ, стригучий лишай, токсоплазмоз, криптоспоридіоз, сальмонельоз, лямбліоз, пастерельоз — це далеко не повний перелік хвороб. Інфекції передаються людині із зараженою слиною, інфікованою сечею чи калом, а також через укуси та подряпини.

Якщо кішка вас подряпала або в рану потрапила слина тварини, добре промийте її. Якщо ранка запалилася, з’явилося нагноєння, зверніться до лікаря.

А тепер про інфекції. Найбільш небезпечним вважається сказ. Це гостре інфекційне захворювання з летальним кінцем у більшості випадків. Передається від хворої тварини через укус. Найбільш ефективний захід профілактики — вакцинація тварини.

Небезпечні для людини протозойні котячі інфекції: токсоплазмоз, криптоспоридіоз, лямбліоз. Передаються при контакті з фекаліями тварини. Тому з метою власної безпеки прибирайте котячий туалет у рукавичках.

Паразитарні інфекції — теж не найприємніша історія для людини: блохи, короста, токсокароз.

Нагадаємо, йдеться про домашніх, а не вуличних тварин. Щоб убезпечити себе, мийте руки після спілкування з котом, прищеплюйте тварину за календарем, використовуйте профілактичні засоби від бліх та кліщів, не цілуйте тварину, не дозволяйте кішці облизувати ваше обличчя.

Джерело