Павлограду зі старим ім’ям жити залишається недовго: Помідорівка чи Сан-Павлоград?

Павлограду зі старим ім'ям жити залишається недовго: Помідорівка чи Сан-Павлоград?

Нікому й на думку не спаде перейменовувати Рим, Токіо чи Сан-Франциско. А місто Павлоград через прокляте історичне минуле змінить ім’я. Тінь імператора Павла, на честь якого Катерина II назвала нове місто і якого пізніше били золотою табакеркою, за висновком інституту національної пам’яті, ганьбить нашу державу.

“Згідно з переліком, підготовленим Українським інститутом національної пам’яті, місто Павлоград, чию назву пов’язують з Павлом, сином російської імператриці Катерини ІІ, підлягає перейменуванню”, – йдеться у повідомленні Павлоградської міської ради. – “Міська влада має надати пропозиції щодо перейменування міста до Верховної Ради України до 27 січня 2024 року”.

На підставі такого висновку Павлоградська міськрада пропонує мешканцям міста взяти участь у опитуванні та обрати одне з запропонованих назвав: Матвіївка, Благомир, Славгород. Саме ім’я Павлоград, в розрахунок вже брати не варто, навіть із апостолом Павлом, тому що його заступництво від перейменування місто не врятувало.

Для збереження історичного імені потрібно назвати місто безпосередньо: Апостол Павло або Сан-Павлоград, з натиском святості.

Назвати старовинне місто Матвіївкою, Помідорівкою чи Карасівкою – чесно, не хочеться. Ракетогірськ, Махновськ, Зелений батько  або Доброшахтарськ,  – назвати  вже непристойно.

Богдан Хмельницький у Матвіївці не ночував і Петро Мазепа жодних  перемог тут не одержував. Яке ім’я дати місту через 240 років після його заснування, – вгадати важко.

А інститут Національної пам’яті лякає: Якщо Павлоград не обере самостійно для себе нового імені, рішення про назву міста Верховна Рада ухвалить самостійно.

Для того, щоб захистити Павлоград від майбутніх перейменувань, можна було б назвати місто на вибір: Х-29, 5-й елемент, 95-квартал, Аватар, Гаррі Потер або Шрек-4.

Нехай нащадки сміються.

Источник