У Павлограді від крапель «Нафазоліну» 9-місячна дитина отримала важке отруєння

У Павлограді від крапель "Нафазоліну" 9-місячна дитина отримала важке отруєння

Недотримання інструкції по застосуванню медичних препаратів і відсутність консультації педіатра, іноді може призвести до інтоксикації організму дитини. Деякі препарати, які містять в собі «Нафазолін» та мають швидкий судиннозвужуючий та протинабряковий ефект, відпускаються в аптеці без рецепта лікаря. При використанні таких препаратів, у батьків складається хибне враження про безпечність ліків, які завжди застосовуються при проявах застуди.

Про це повідомляє головний врач станції швидкої допомоги Павлограду  Світлана Зайчикова.

“12.01.23 о 22-54 на диспетчерську напрямку Павлоградської СЕМД надійшов виклик до дитини 9 місяців. Причина виклику: дитина стала в’яла, адинамічна, знизилась температура тіла. На виклик виїхала бригад ЕМД Павлоградської підстанції у складі фельдшера з МНС Туленцової Наталії Володимирівни і водія Крупського Руслана Сергійовича, які працюють в КП” ОЦЕМД та МК ” ДОР під керівництвом генерального директора Р.А.Шевченко. Після огляду дитини фельдшер запідозрила у дитини отруєння медикаментами ( краплі в ніс), які мати самостійно застосовувала на протязі декількох діб. При цьому мати, не усвідомлюючи важкого стану дитини, відмовлялася від госпіталізації. В зв’язку з чим, фельдшером ЕМД прийняте рішення про залучення працівників поліції для сприянні в госпіталізації. Дитина з отруєнням середнього ступеню тяжкості госпіталізована до дитячого відділення КНП

«Павлоградська міська лікарня №1» ПМР. Завдяки професіоналізму і особистій відповідальності фельдшера Наталії Володимирівни та за сприяння працівників поліції, вдалося вчасно надати медичну допомогу дитині та уникнути тяжких ускладнень.

Щоб подібного не траплялося, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, огляд якого є обов’язковим, навіть при незначних симптомах застуди у дітей.

Источник