У Польщі подорожчає проїзд потягами PKP Intercity. …

У Польщі подорожчає проїзд потягами PKP Intercity. ...

Фото ілюстративне Adobe Stock

Польська залізнична компанія PKP Intercity оголосила про подорожчання вартості проїзду потягами з 11 січня 2023 року.

У Польщі подорожчає проїзд потягами PKP Intercity. ...

У Польщі подорожчає проїзд потягами PKP Intercity. ...

Купити рекламу » Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на rmf24.pl, ціни одноразових квитків зростуть наступним чином:

17,8% – потягами категорії EIP (Pendolino);
17,4% – потягами категорію EIC (Express InterCity);
11,8% – потягами категорії TLK/IC (Twoje Linie Kolejowe/InterCity).

Наприклад, при поїздці економ-поїздом TLK або IC за маршрутом Варшава – Краків пасажир до 10 січня 2023 заплатить максимум 68 зл, а після 11 січня – 76 зл. Також й надалі діятимуть пропозиції для пасажирів TLK та IC типу Taniej z Bliskimi або знижками для родин чи невеликих груп, що дозволить зекономити до 30% вартості квитка. А, наприклад, пропозиція Super Promo для пасажирів TLK або IC дозволяє придбати квиток на потяг Варшава – Краків у 2-му класі лише від 19 злотих, пропозиція Promo Plus – за 31 зл, для наступних Promo 45, Promo 30 і Promo 15 – відповідно, 41,80 зл, 53,20 зл і 64,60 зл.

Незважаючи на досить суттєве зростання цін компанія заявляє, навіть при таких змінах тариф не компенсує всі додаткові витрати компанії, пов’язані зі зростанням вартості енергоносіїв та рівня інфляції, а лише трохи пом’якшить їх.

Якщо у 2019 році вартість електроенергії для PKP Intercity становила приблизно 500 млн зл брутто, то у 2023 році прогнозована вартість закупівлі електроенергії становитиме аж 1,5 млрд  зл брутто – тобто, втричі більше. При цьому торік понад 90% (53,5 млн з 59 млн) з усіх пасажирів PKP Intercity користувалися потягами економ-класу TLK та IC. Оскільки квитки цієї категорії поїздів подорожчають найменше в компанії вважають, що для більшості пасажирів анонсоване підвищення цін не буде кардинальним.
Джерело